Стресове інтервю Під дих із благими цілями
Щоб перевірити цей скіл, іноді використовують формат стрес інтерв’ю. Розберемо його базові принципи, які допоможуть визначити потрібного кандидата, який буде готовий стати до своїх обов’язків, не посивівши після зустрічі з рекрутером. Незважаючи на недоліки, стресове інтерв’ю все-таки має важливу перевагу — воно дозволяє пробити броню особливо досвідчених здобувачів.
І важливо робити це етично, не порушуючи особисті межі претендента. Серед переліку плюсів стрес-інтерв’ю – можливість побачити і оцінити претендента і його реакцію в стресовій ситуації. В більшості випадків людина на такому інтерв’ю поводить і проявляє себе абсолютно інакше. Необхідно знати не тільки як занурити кандидата в стрес, але й те, як його звідти витягнути. В протилежному випадку на поверхні можуть опинитись суцільні мінуси – від великого відсотку відмов від офера до репутаційних ризиків компанії. Потім ви заходите в кімнату, і вона виявляється вкрай некомфортною — наприклад, без вікон, з надмірно яскравим або навпаки приглушеним світлом.
Проживання горя на роботі: Як допомогти впоратися зі смертю, втратою та травмою
Адже найімовірніше, людина, яка на співбесіді зуміла сховати свої особисті проблеми, також успішно сховає їх під час роботи. В цілому стрес-інтерв’ю або його елементи можуть зіграти вирішальну роль при прийомі на роботу кандидата на специфічну посаду з факторами стресу. Але нема гарантії, що після цього він захоче співпрацювати. Відповідно, «підвищувати градус» на співбесіді варто лише тоді, коли це дійсно необхідно.
- Коли ви перевіряєте, як людина реагує на кинутий у нього папер, то перевіряєте саме реакцію на кинуту грудку паперу й нічого більше.
- Потім ви заходите в кімнату, і вона виявляється вкрай некомфортною — наприклад, без вікон, з надмірно яскравим або навпаки приглушеним світлом.
- Вас намагаються зачепити, принизити, вивести із себе.
- Ще один недолік такого інтерв’ю — його необ’єктивність.
- Не забути вибачитись перед кандидатом після, пояснити, що це було і з якою метою, і пам’ятати, що він теж робить висновки (про рекрутера і компанію).
У таких кандидатів на кожне питання заготовлена ідеальна відповідь, і довідатися про них правду можна, тільки якщо збити їх. Тому ідеальний варіант для роботодавця — комбінація традиційного інтерв’ю з елементами стресового. Недоліки стресового інтерв’ю, насамперед, у тому, що воно робить украй неприємне враження на здобувача. Кандидат що сподобався вам, після такої перевірки на міцність найімовірніше просто відмовиться у вас працювати й піде ображеним. Стресове інтерв’ю доречно при прийманні на посаду, що припускає велику кількість стресових ситуацій — топ-менеджер, менеджер по продажах, рекламний або страховий агент.
Але… є і відносно мирні методи:
Коли рекрутер під час зустрічі довго говорить по телефону. Не забути вибачитись перед кандидатом після, пояснити, що це було і з якою метою, і пам’ятати, що він теж робить висновки (про рекрутера і компанію). Коли кандидат починає спілкування з одним рекрутером, через паузу приходить другий, третій, і – все починається спочатку.
Завдання рекрутера на такій співбесіді – побачити, як претендент на вакансію поводиться в цих умовах. Стрес-інтерв’ю – це коли на співбесіді моделюється ситуація, яка створює напружений фон і https://wizardsdev.com/news/wizardsdev-as-hogwarts/ дискомфорт для кандидата. Мета – порушити його рівновагу і подивитись, як він поводиться в агресивних умовах. Правильним буде попередити кандидата про те, що його чекає нестандартне інтерв’ю.
Стресове інтерв’ю. Під дих із благими цілями
Вважається, що стресове інтерв’ю дозволяє випробувати співробітника в нестандартних ситуаціях і побачити ті сторони його особистості, які він намагається сховати. Невже сьогодні навіть офіс-менеджерові потрібно бути стресостійким, як диспетчерові аеропорту? Невже перед підписанням трудового договору обов’язково потрібно «залізти в душу» до майбутнього співробітника й гарненько в ній покопатися?
Але в деяких випадках про це йому можуть сказати вже після. Як діяти в кожному конкретному випадку – етичний вибір кожного роботодавця. Запропонуйте кандидату згадати його найсильніший стрес, який він пережив у цьому році, і що при цьому він відчував. Якщо людина розповідає про це стримано і контролює емоції, значить, цілком можливо, що вона успішно впорається із стрес-челенджами і на робочому місці. Нерідко претенденти, які часто відвертають погляд у бік, ховають очі – мають підвищений рівень сором’язливості, що може впливати на стресостійкість. Можна проаналізувати, як «почуває» себе кандидат при першій зустрічі.
Як впоратися з відчуттям безпомічності
Сидячий напроти “зацікавлений” теж не робить приємного враження. Він навмисно не використовує в спілкуванні так звану техніку приєднання. У звичайному житті ми дзеркально повторюємо жести й пози один одного, а в цьому випадку ваш співрозмовник навмисно відсувається, відвертається від вас, відповідає на вашу посмішку холодним поглядом. Уже чимало було випадків, коли компанія ставала відома як “божевільний будинок”, де проводять стресові інтерв’ю. Ще один недолік такого інтерв’ю — його необ’єктивність.
Коли ви перевіряєте, як людина реагує на кинутий у нього папер, то перевіряєте саме реакцію на кинуту грудку паперу й нічого більше. У реальній стресовій ситуації людина буде поводитися інакше. Стресове інтерв’ю може бути однаково небезпечним як для здобувача, так і для роботодавця. Але незважаючи на безліч недоліків, у цього методу є прихильники…. Стрес-інтерв’ю – це один із форматів співбесіди, на якому моделюється ситуація, яка створює певний психологічний дискомфорт для кандидата.
Leave a Reply